Milyen Budapesten szeretnénk élni? A Momentum Budapest-programjában erre adunk választ.
A Momentum célja a Budapest 2.0-val az, hogy létrehozzon egy középtávon megvalósítható, összefüggő jövőképet. A Budapest 2.0 irányt mutat, megfogalmazza, hogy milyen Budapesten szeretnénk élni. Elhelyezi Budapestet Közép-Európa nagyvárosai között és felvázol egy olyan várost, amely nemcsak felveszi a versenyt a többi várossal, hanem példát mutat a lakhatási válság megoldásában, innovációban és a XXI. század kihívásaira adott válaszokban.
Budapestet a kis távolságok városává tesszük, hiszen a kisebb távolságok kevesebb autózást, kevesebb lég- és zajszennyezést, felszabaduló köztereket és zöldebb várost jelentenek, Te pedig kevesebb időt pazarolsz közlekedésre, és egészségesebb életet élhetsz, ha többször mész biciklivel vagy gyalogosan.
A lakhatási válság megoldására elérhető otthonokat építünk és növeljük a lakósűrűséget az elővárosi vasúti megállók körül. A kivándorolt százezreket egy olyan versenyképes és befogadó Budapesttel csábítjuk haza, ahol a városvezetés aktívan harcol a nemi egyenlőtlenségek ellen, tudományos központtá teszi a várost és nem tűri tovább az állami korrupciót.
A Budapest 2.0-ban több olyan javaslatunk is van, amelyekhez szükséges a társadalom és az állam együttműködése. Minden politikai közösségnek, amely Budapest vezetésére jelentkezik be, rendelkeznie kell egy jövőképpel. A célunk egy olyan Budapest képét megmutatni, amelyet minden polgár a magáénak érez és közös elhatározásunkkal megvalósítható. Egy olyan Budapest képét, amiért együtt dolgozik baloldali és jobboldali, fiatal és idős, belvárosi és agglomerációban élő.
Tehát Te és mi, budapestiek.
A Momentum teljes Budapest-programja az alábbi linkről tölthető le: